Як проходить акліматизація дитини на півдні

28 мая 2017

Як проходить акліматизація дитини на півдні

Акліматизація є природним процесом адаптації людського організму при різкій зміні кліматичного поясу. Найбільш чутливі до цього діти, особливо до трьох років. Переліт в жаркі країни супроводжується цілим набором неприємних симптомів: нудота, головний біль, порушення сну та ряд інших.

Акліматизація: в чому виражається проблема

Під цим терміном мається на увазі адаптація до нових і незвичних кліматичних умов. Людина, занурений в природну зону з іншого вологістю, температурою повітря і тиском, зазнає значного погіршення самопочуття і здоров'я. Переміщення на відстань більше 10 градусів по довготі або широті викликає неприємні відчуття, які і є акліматизацією. Особливо явно вона може виражатися при різкій зміні клімату і часових поясів на літаку. На поїзді, автомобілі або водному транспорті зміна проходить не так виражено.

А ось прискорений темп подорожі не дозволяє організму адаптуватися поступово, і частіше за все від цього страждають маленькі діти. Оскільки це не хвороба, то необхідно, щоб пройшло трохи часу, щоб всі негативні симптоми пропали. Завдання батьків - провести профілактику і полегшити страждання малюка. Перед тим, як їхати відпочивати, необхідно поцікавитися, які можуть бути симптоми і як допомогти своїй дитині.

Особливості акліматизації в жаркому кліматі

Вона може проявлятися такими основними симптомами:

➤ втрата апетиту у дитини;
➤ пронос;
➤ порушення сну;
➤ нудота;
➤ температура.

Під час тривалої подорожі організм встигає звикнути до нових особливостей погоди, а під час перельоту зміна відбувається дуже різко. Тому будьте готові, що і у дорослих, і у дітей може початися не зовсім приємне звикання до клімату. Головні болі, млявість, апатія, примхливість, підвищена нервозність - також ознаки різкої зміни часових поясів. Це може зіпсувати будь-який відпочинок.

Проблема, що робити, якщо не підходить клімат, у дорослих вирішується простіше - доступні різні препарати, які швидко полегшують хворобливий стан. Щоб відчувати себе впевнено під час відпустки з дітьми, ви повинні знати, який засіб підходить від яких ознак акліматизації.

Як боротися?

Щоб поліпшити самопочуття, рекомендується:

➤ одягати дітям зручний одяг з натуральних тканин;
➤ стежити за харчуванням дитини;
➤ дотримуватися водно-сольовий режим, оскільки найчастіше нездужання викликані втратами рідини в організмі в незвично жаркому кліматі.

підбирати дитяче взуття згідно розміру, легке і дихаюче

Посилене потовиділення, прискорений пульс і дихання, рідкісні позиви в туалет - це явні ознаки нестачі води. Щоб дитина могла побороти стрес, намагайтеся грати з ним в спокійні ігри, не навантажувати розумовими і фізичними завданнями.

Оскільки серед найчастіших симптомів - підвищена температура, то батьки повинні взяти з собою в поїздку жарознижуючі засоби. Таблетки або інший засіб не рекомендується приймати при температурі до 38,5 - протягом доби температура повинна нормалізуватися. Можуть спостерігатися і інші ознаки: наприклад, кашель, закладений ніс, запальні процеси в носоглотці. Часто симптоматика схожа з простудними захворюваннями. При тривалій підвищеній температурі необхідно звернутися до лікаря, який визначить, які причини викликали нездужання.

Зазвичай симптоми проходять протягом тижня, іноді тримаються до 10 діб. Тривалість часто залежить від віддаленості місця від звичного середовища проживання дитини.

Профілактичні заходи і особливі рекомендації

Оскільки акліматизація на півдні може тривати близько 7-10 днів, то відпустку з дітьми необхідно планувати більш тривалий, ніж на тиждень. Якщо ваша подорож триватиме не більше 10 днів, то краще маленьких дітей до року взагалі не брати з собою. Інакше весь цей час ви будете лікувати нездужання - і ні ви, ні дитина не відчуєте радості довгоочікуваного відпочинку.

Якщо запобігти негативним наслідкам перельоту в далекі країни не вдасться, то можна вжити заходів, щоб максимально полегшити стан малюка. Щоб уникнути сильних навантажень на організм дитини, краще вибирати місця для поїздок з більш звичним кліматом. Навіть якщо ваша поїздка буде по Україні - в будь-якому випадку необхідно ознайомитися з особливостями місцевого клімату. Щоб легше перенести навантаження і звикнути до спеки, краще дотримуватися звичайного режиму дня - сон, їжа, прогулянки в той же час, що і вдома.

Особливу увагу приділяйте якості води - купуйте бутильовану воду. Слідкуйте, щоб дитина регулярно вживав вітаміни, оскільки зміни природних зон послаблюють імунітет. Дитяча адаптація відбувається повільніше, тому наберіться терпіння і віднесіться з розумінням до примх малюка під час поїздки за кордон.