5 помилок батьків, які не дають дитині спати всю ніч

2 июня 2017

Одне з найпоширеніших батьківських питань: чому дитина погано спить ночами? Можливо, ви допускаєте одну з цих поширених помилок!

Хороший нічний сон дитини залежить від багатьох факторів. Здавалося б, батьки створили всі умови для того, щоб малюк добре засинав і спав всю ніч безперервно, але щось все одно не так ... В такому випадку, краще ще раз переконатися в тому, що наступні 5 пунктів не про вас.
Вечірні веселощі

Якщо ви або ваш чоловік цілий день були на роботі, не дивно, що тільки ввечері після вечері з'явиться можливість подарувати дитині свою увагу. Відмовити малюкові в іграх дуже складно, тим більше, якщо ви вважаєте, що зобов'язані компенсувати годинник свого денної відсутності вечірнім веселощами.

Але перезбуджений дитина на відміну від дорослого не вміє швидко розслаблятися, в результаті він не зможе нормально заснути.

Звичайно, дітям обов'язково треба приділяти свій час, замість гучних ігор вечорами краще вибирайте спокійне проведення часу, наприклад, читання книг на ніч.

Неправильний денний сон

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина лягав спати о 19:00 вечора, то не дозволяйте йому спати вдень після 15:00.

Деякі батьки вважають, що без денного сну дитина більше втомиться і тому краще спатиме вночі. Але це помилка - НЕ поспавши днем, до вечора малюк буде дратівливим і перенапруги, що ще більше погіршить нічний сон.

А що стосується пізнього ранкового сну, то він гарний тільки для дітей до 1 року. Так що навіть якщо дитина погано спав цієї ночі, не давайте йому досипати до обіду, інакше нічний сон ще довго не налагодиться.

Нічні «перекуси»

Педіатри кажуть, що годувати малюка після 1 року в нічні години вже не треба. Якщо дитина не може нормально спати без пляшечки з молоком - це всього лише звичка, а не необхідність.

Але батьки часто йдуть на поступки, щоб обміняти пляшку на годинник нічного сну.

І маленькі діти починають асоціювати ліжечко з молоком, тому прокидаються вночі, щоб отримати свою порцію.

Відучити від цієї звички швидко не вийде. Поступово скорочуйте кількість нічного молока, а потім і зовсім замініть його водою в пляшці. Так, буде складно, тому що дитячого нічного плачу не уникнути. Підходьте до ліжечка, щоб просто заспокоїти, але не здавайтеся ...

А якщо ви турбуєтеся, що малюка серед ночі може мучити спрага, приготуйте для нього кухоль-непроливайку зі звичайною питною водою. Але підливати воду серед ночі не варто, навіть якщо вона закінчилася.

Сон у вашому ліжку

Вистрибувати зі свого ліжка серед ночі для малюків - звичайна справа. Багато батьків дозволяють нічному гостю провести залишок ночі в своєму ліжку. Але це може привести до того, що він не вилізе з неї аж до шкільного віку.

Дитина, привчений до батьківському ліжку, ще дуже довго не зможе нормально засинати в своєму.

І якщо ви зараз привчаєте сина або дочку до окремому ліжку, зверніть увагу на наступні поради:

 • не беріть на руки, не заколисує малюка, який зумів самостійно дістатися до вас серед ночі;
 • якщо дитина прокинулася і прибіг до вас, постарайтеся не включати світло, коли будете повертати його в своє ліжко;
 • якщо малюк прокинувся у своєму ліжку і кличе вас до себе, не відзивайтеся відразу - швидше за все, через кілька хвилин він засне знову.
 • Нічні втіхи і розваги

  Батьки часто пояснюють нічні пробудження дитини тим, що «малюку треба було попити», «йому дуже хотілося ще одну казку», «його потрібно було обійняти і заколисати». Але пам'ятайте,

  чим більше вашої уваги малюк отримує вночі, тим частіше він буде прокидатися.

  Зробіть пробудження дитини серед ночі настільки нудними, наскільки це можливо:

 • уникайте погляду очі в очі;
 • Не підтримуйте розмову;
 • просто повторіть в черговий раз: час спати!