5 незаслужено забутих ігор, в які можна грати тільки влітку

2 июня 2017

Розповідаємо, чим зайняти дитину на канікулах.

Дитина пізнає все через гру: це найпростіший, природний і ефективний спосіб познайомитися з навколишнім світом, дізнатися про те, хто його населяє і за якими законами він існує.

Першими «напарниками» в іграх дитини стають батьки. «Сорока-ворона», потішки і найулюбленіша дитяча гра «Ку-ку» здатні подарувати дитині перші знання і вміння. Малюк росте, ігри ускладнюються, стають більш різноманітними, в них беруть участь нові люди - друзі по прогулянкам, дитячому садку та школі.

Деякі ігри переходять з покоління в покоління, а ті, що були популярні 20-30 років тому, зараз незаслужено забуті.

Давайте разом пригадаємо деякі з них і з задоволенням зіграємо знову - вже з власними дітьми.

Гра: Море хвилюється раз

Правила: Ведучий повертається до гравців спиною і вимовляє:

«Море хвилюється раз, Море хвилюється два, Море хвилюється три, Морська фігура на місці замри!»

При слові «замри!» Гравці повинні завмерти, зображуючи якусь із морських фігур - від водорості до айсберга, від золотої рибки до морського котика. Ведучий «оживляє» завмерла фігуру, доторкнувшись до неї, і по маленькому поданням намагається вгадати, якого морського мешканця задумав гравець.

Крім морської, в грі можуть використовуватися будь-які теми: тоді ведучий просить показати «фігуру пустелі», «фігуру-професію» і так далі.

Користь: гра розвиває уяву, творчі здібності, кмітливість, знання про навколишній світ.

Гра: «Ви поїдете на бал?»

Правила: ведучий вимовляє вірш: «" Так "і" "ні" не говорите; чорний, білий - не беріть. Ви поїдете на бал? »

І починає ставити гравцям питання, провокуючи їх вимовити заборонені слова або «купити» речі заборонених квітів. Вимоги та обмеження можуть змінюватися в залежності від побажань гравців.

Наступним провідним стає той з гравців, хто першим проштрафиться.

Користь: гра збагачує словниковий запас, вчить дитину висловлювати свої думки, підбираючи синоніми, замінюючи одне слово іншим.

Гра: Морський бій

Правила: правила «Морського бою» відомі кожному з батьків, забути їх неможливо. Скільки морських баталій розгорталося на перервах і навіть на уроках, скільки четирехпалубніков противника пішли на дно під радісні вигуки початківців адміралів! Зараз сторінки шкільного зошита можна з успіхом замінити пластиковими полями для битв, а тим, хто хоче битися по-старому, нагадаємо: на двох листочках в клітку викреслюються чотири квадратних поля (по 2 на кожному з листів). Сторона поля - 10 клітинок; одна зі сторін підписується цифрами, друга - буквами.

Кожен гравець розставляє свою флотилію: всього повинно вийти 10 штук разнопалубних кораблів.

Мета гри - першим влучними пострілами потопити ескадру суперника.

Користь: «Морський бій» вчить засадам тактики і стратегії, розвиває увагу, пам'ять і вміння програвати з гідністю - погодьтеся, необхідну якість для відважних мореплавців.

Гра: Їстівне-неїстівне

Правила: для гри знадобиться м'ячик. Гравці, вставши в коло, перекидають один одному м'ячик. На кидку потрібно назвати будь-який предмет. Якщо названий предмет їстівний, м'яч потрібно зловити, якщо відноситься до неїстівних - відбити.

Користь: гра розвиває спритність, реакцію, уяву.

Гра: Алі-Баба

Правила: Активна і весела гра зажадає від вас тільки наявності гучної дитячої ватаги і гарного настрою. Учасники стають в одну шеренгу один навпроти одного і беруться за руки.

Провідна команда починає хором:

- Алі-Баба!

Команда суперників відповідає:

- Про що, слуга? - Пришити рукава! - На чиї боки? - П'ятого, десятого, Ваню нам сюди!

Замість імені «Ваня» гравці підставляють справжнє ім'я одного з гравців другої команди - того, кого вони викликають.

Викликаний гравець розбігається і намагається «розбити» ланцюг суперників. Завдання тих - затримати його. Якщо у гравця виходить прорватися крізь ланцюг, він забирає одного з гравців і веде його в свою команду. Якщо ж ні, доведеться пристати до команди суперників.

Перемагає та команда, в якій в результаті виявилося більше гравців.

Користь: гра розвиває фізичні здібності дитини і вміння грати в команді.

Після захоплюючої поїздки на бал, захоплюючого морського бою або випадково «проковтнув» шафи дитина неодмінно захоче перепочити.