10 секретів виховання, які надають сильний вплив на ваші відносини з дитиною

28 мая 2017

Ви коли-небудь купували якусь річ, до якої додавалися два керівництва по експлуатації: одне обсягом 50 сторінок, а друге - коротке? Ви коли-небудь хотіли, щоб існувало таке коротке керівництво для дітей? Протягом багатьох років ми гадаємо, чи правильно виховуємо своїх дітей, і дуже часто про результати дізнаємося далеко після їх 18-ти річчя.

Я мама з 21-річним стажем і вважаю, що цілком здатна написати таку «інструкцію». У нєї не буде говоритися про те, як змінювати пелюшки, годувати дитину, вибирати та купувати дитяче взуття і т.п., про що зазвичай написано в книгах подібного змісту. У цьому керівництві я розповім, як навчилася бути матір'ю на своєму досвіді, випробувавши горе і радість, злети і падіння, зробивши помилки, відчувши складність вибору і пройшовши через багато іншого. Тут я зібрала 10 найбільш цінних порад, які ви можете почати застосовувати прямо зараз і тим самим дуже сильно вплинути на життя вашої дитини.

Завжди вибачайтеся

Все життя ви робите помилки, і це нормально. Ненормально при цьому не вибачатися. Це робить вашу дитину боязким. Навіть якщо дитина погано себе веде, і у вас погано виходить контролювати ситуацію, вам так само треба вибачитися. Два помилки - ще не так. Завжди є можливість почати з нуля і вчитися на своїх помилках. Але якщо ми не вибачаємося за вчинені нами помилки, чому ми тоді навчимося?

Прояв уваги і допомоги впливають набагато краще, ніж поради

Придбайте цю звичку якомога раніше, тому що рано чи пізно ваші діти почнуть ігнорувати вас. Ви надаєте вашим дітям ведмежу послугу, якщо не вчіть їх, як справлятися зі своїми проблемами. Далеко не всім людям подобається, коли їм кажуть, що треба робити. Діти, і особливо підлітки, не є винятком. Хіба не краще стати хорошим слухачем і допомогти комусь зробити правильний вибір. В цьому і полягає допомога.

Прості спогади збережуться на все життя

Вам не потрібно придумувати щось витончене, що залишилося б у пам'яті у дитини. Ви будете вражені тим, що діти запам'ятовують самі нехитрі події. Моє найприємніше спогад про мою маму - це коли, награвшись на холоді, я поверталася додому, і мама гріла мої ніжки одним з тих старих фенів. Вона розповідала, що потім робила мені гарячий шоколад, і в пам'яті у мене залишилося, як я потихеньку засипала в теплі.

Будьте такою, яка ви є

Мами витрачають так багато часу, порівнюючи себе з іншими мамами і бажаючи стати більш організованою, або краще готувати, або старанніше займатися спортом і т.д. Але ви не усвідомлюєте того, що для ваших дітей ви найкраща мама і їм не потрібна інша. Мій син Кай просто обожнює макарони з сиром, які я йому готую. А вони ж покупні! Просто неймовірно!

Нехай погана поведінка ваших дітей розповість вам, що відбувається в їх внутрішньому світі

Поганому поводженню ваших дітей є якесь пояснення. І це не тому, що вони погані. Ваші діти намагаються, таким чином, щось сказати вам. Може бути, ваша дитина роздратований. Можливо, він голодний. Або втомився. Може, йому необхідно вашу увагу. Або йому важко висловити свої почуття словами. Ваша дитина, може бути, хоче більше незалежності. Існує величезна кількість причин, що пояснюють поведінку вашої дитини. Перед тим як карати дитину, спробуйте заглянути в його внутрішній світ.

Не тільки говорите про ваші сімейні цінності, а й реалізуйте їх

Багато мам говорять, що знають, які їхні сімейні цінності і переконання. Але чи знають про них ваші діти? І чи дійсно ви підкріплюєте свої слова справою? Якщо ви говорите про те, що цінуєте доброту і здоров'я, як це відбивається у вашому житті? Якщо ви говорите, що треба до всіх людей ставитися однаково, показуєте це своїм дітям на прикладі? Говорити можна все, що завгодно, а ось справою домогтися можна багато чого.

Перш ніж впливати на дітей, попрацюйте над собою

Думаєте, що проблеми у ваших дітей? Зачекайте. Спочатку погляньте на себе. Могли б ви виховувати їх по-іншому, щоб вирішити ці проблеми? Ми формуємо особистість цих маленьких чоловічків, працюючи над своєю поведінкою. Так що, перш ніж навчати дітей або займатися їх перевихованням, нам також необхідно подумати, що ми можемо поліпшити в собі як в батьків.

Нехай обставини стануть вчителями ваших дітей

Як не жахливо це звучить, але дозвольте вашій дитині зазнати невдачі і прийняти удари долі. Природні наслідки уроків життя дуже часто виступають в ролі кращих вчителів. Не змушуйте дитину робити домашнє завдання. Нехай він отримає двійку. Чи не нагадуйте дитині про те, що треба взяти з собою сніданок в школу. Можливо, він згадає про це, коли зголодніє. Якщо в дитинстві ви постійно будете захищати свою дитину, то коли він виросте, його чекатиме непросте зустріч з реальним життям.

Не втрачайте себе

Перш ніж стати матір'ю, ви були жінкою. І у тієї жінки були свої інтереси і захоплення. Ви пам'ятаєте, чим цікавились? Або ви пожертвували всім заради материнства? Я проводила семінари для величезної кількості жінок, які втратили себе, тому що вони забули про себе, коли стали мамами. Не робіть цього. Будьте для своїх дітей (особливо для дочок) прикладом того, що значить піклуватися про себе і бути собою. Приділяючи всю свою увагу дітям, ви тільки робите їм ведмежу послугу.

Заохочуйте таланти і захоплення ваших дітей

У ваших дітей, як і у вас самих, є таланти і захоплення. В даний час в світі живе стільки дорослих людей, які поняття не мають, що вони вміють робити і що їх цікавить. Зробіть так, щоб цього не сталося з вашими дітьми. Необхідно надати їм можливість скористатися тими можливостями, якими їх наділив Бог, щоб вони могли показати їх всьому світу і завдяки цьому знайти щастя.

Незалежно від того, молода ви мама або вже зі стажем, ці 10 звичок обов'язково нададуть сильний позитивний вплив на життя вашої дитини. Але все одно доведеться почекати, щоб зрозуміти, наскільки добре вам допомогло це інструкція.

Насолоджуйтесь процесом!

Автор - МаМуЛяНаТуЛя